The post فیلم جدید وودی آلن در اسپانیا جلوی دوربین خواهد رفت appeared first on دیجی‌کالا مگ.

The post چرا بسیاری از هواداران مارول نمی‌خواهند «کاپیتان مارول» را ببینند؟ appeared first on دیجی‌کالا مگ.

منتقدان مسحور و مبهوت بازی رامی مالک در نقش فردی مرکوری در فیلم حماسه کولی (بوهمین راپسودی) شده‌اند. فیلمی که ستاره اقبالش با بازی رامی مالک درخشیدن گرفت و شانس رامی مالک هم گفت و با این فیلم توانست اولین نامزدی اسکارش را به دست بیاورد.

به باور بسیاری از منتقدین و کارشناسان، فیلم سینمایی «کتاب سبز» یکی از چند گزینه‌ اصلی به حساب می‌آید که ممکن است امسال جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۹ را تصاحب کنند.

کارگردانان مهم سال ۲۰۱۸ که با فیلم‌هایشان نامزد اسکار هستند یعنی رایان کوگلر، بردلی کوپر، آلفونسو کوارون، ماریل هلر، یورگوس لانتیموس و اسپایک لی که به ترتیب فیلم‌های «بلک پنتر» (پلنگ سیاه)، «ستاره‌ای متولد شده است»، «روما»، «آیا هرگز می‌تونی منو ببخشی؟»، «سوگلی» و «بلکککلنزمن» را ساخته‌اند در میزگرد سالانه هالیوود ریپورتر در این رابطه صحبت کردند که چطور بر ترس‌های بازیگران غلبه کرده‌اند، درباره سیاست هنر در «دوره‌های خطرناک» حرف زدند و اینکه در مدارس فیلمسازی چه چیزی به شما یاد می‌دهند. آنها یک نکته مهم را هم گوشزد کردند: چه چیزی می‌تواند یک پروژه را نابود کند؟ و جواب‌شان یک کلمه بود: هالیوود.

در شرایطی که اسکار ۲۰۱۹ گویا از آن روزهای شکوه و جلال برگزارش مراسم اسکار فاصله گرفته و نه اجراهای موسیقی اضافه در آن برنامه‌ریزی شده، نه مجری دارد و حتی قرار بود چهار جایزه از جمله فیلمبرداری و بهترین فیلم کوتاه هم در فاصله تبلیغات داده شود، یک خبر مراسم اسکار ۲۰۱۹ را نجات داد.

کمی بعدتر از آن کارتون‌های نوستالژیک دهه شصت نوبت به کارتون میتی کومان رسید که اوایل دهه هفتاد از تلویزیون پخش شد و آنقدر طرفدار داشت که به مدت یک دهه پخش آن ادامه پیدا کرد و بعد هم تک قسمت‌هایی از آن عموما در تعطیلات عزاداری از تلویزیون پخش می‌شد. اتفاقی که هیچ‌وقت دلیلش را نفهمیدیم که چرا با حذف موسیقی تیتراژ تشخیص داده‌اند که کارتون «میتی کومان» به درد روزهای عزاداری می‌خورد.

تعطیلات آخر هفته آمریکا مصادف با روز ریاست‌جمهوری بود. سال گذشته ۱۲ فیلم صدر باکس آفیس در این روزها مجموع فروش‌شان از مرز ۲۷۰ میلیون دلار گذشت که البته بیش از ۲۰۲ میلیون دلار آن مربوط به افتتاحیه فیلم «پلنگ سیاه» (بلک پنتر) بود. امسال اما در این روزها شاهد افتتاحیه شگفت‌انگیزی نبودیم. و در حالی که انتظارات دیگر کاهش پیدا کرده بودند دوازده فیلم صدر جدول در مجموع ۱۰۹.۱ میلیون دلار فروختند تا از سال ۲۰۰۴ تا به امروز شاهد کمترین فروش در چنین روزهایی باشیم. امسال فیلم آلیتا موفق شده صدرنشین شود.