با نزدیک‌شدن به زمان اکران فیلم ترسناک «آن: بخش دوم» (It – Chapter Two) کارشناسان باکس آفیس افتتاحیه‌ای‌ ۱۱۰ میلیون دلاری را برای این اثر پیش‌بینی می‌کنند.

سینماهای ایالات متحده در ماه میلادی آگوست با ترافیک بالایی روبرو است. در حالی که هفته گذشته ۵ فیلم جدید به اکران پیوستند این هفته نیز ۵ فیلم جدید به شکل سراسری روی پرده می‌روند. البته این در حالی است که فیلم‌های پرفروش قبلی همچون «هابز و شاو» و «شیرشاه» کماکان مخاطب‌ها را به سالن می‌کشانند و این موضوع شرایط را از آنچه به نظر می‌رسد هم پیچیده‌تر کرده.

کوئنتین تارانتینو در نشست خبری مربوط به فیلم جدیدش به یکی از حاشیه‌های جنجال‌ برانگیز واکنش‌ نشان داد و از نحوه بازنمایی بروس‌ لی در فیلم روزی روزگاری در هالیوود دفاع کرد.

فیلم سینمایی داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی (Scary Stories to Tell in the Dark) به کارگردانی آندره اوردال و تهیه‌کنندگی گی‌یرمو دل تورو این آخر هفته پس از هابز و شاو (Hobbs & Shaw) با فروش حدودا ۲۱ میلیون دلاری در رده دوم ایستاد اما باید این اثر را پرفروش‌ترین فیلم جدید راه‌یافته‌ به اکران در نظر گرفت.

«انگل» اثر پر سر و صدای بونگ جون هو، فیلمساز کره‌ای است که در جشنواره کن عملکرد موفقی داشت و توانست جایزه نخل طلا را برای عواملش به ارمغان بیاورد. فیلم از بسیاری جهات شباهت زیادی به بهترین فیلم جشنواره کن سال گذشته یعنی «دزدان فروشگاه» اثر هیروکازو کورئیدا دارد. «دزدان فروشگاه» داستان خانواده‌ای ژاپنی را روایت می‌کرد که در فقر شدیدی به سر می‌بردند و در نتیجه با دزدی کردن از مغازه‌های مختلف روزگار خود را می‌گذراندند. در «انگل» این خانواده تبدیل به خانواده‌ای کره‌ای شده‌اند که از لحاظ خانه و زندگی و وضعیت مالی شباهت عجیبی به خانواده فیلم کورئیدا دارند، هر چند این بار عمل بزهکارانه نه دزدی بلکه جعل هویت است. حتی لحن فیلم که با کمدی آغاز می‌شود و به سمت تراژدی پیش می‌رود و دغدغه‌های فیلمساز نیز نزدیکی شدیدی با دزدان فروشگاه دارد. و جالب این که هر دو فیلم عنوان بهترین فیلم جشنواره کن را یدک می‌کشند. گویا رویکرد کن در یکی دو سال اخیر توجه به سینمای آسیا باشد، خصوصا فیلم‌هایی که بحث اختلاف طبقاتی و فقر را مطرح کنند. در این میان به نظر می‌رسد که فیلمسازان اهل آسیای شرق این موضوع را بهتر از هر کس دیگر متوجه شده باشند.

مارگو رابی که در فیلم روزی روزگاری در هالیوود نقش شارون تیت را بازی می‌کند اولین بازیگر سینما نیست که نقش بازیگری پیش از خودش را ایفا می‌کند. طبق معمول بعد از پخش فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» باز هم عشق تارانتینو به ارجاعات فرهنگ پاپ با میل شدیدش به تجدید نظر در اتفاقات تاریخی در تصویر بی‌پروا و جسورانه‌ای که از صنعت سینما در سال ۱۹۶۹ نمایش می‌دهد، مشهود است. در حالی که برد پیت و لئوناردو دی‌کاپریو در این فیلم نقش بازیگران خیالی را بازی می‌کنند، شاهد حضور کاراکترهایی مثل شارون تیت، بروس لی، رومن پولانسکی و استیو مک‌کویین در فیلم هستیم.

فیلم سینمایی «سرکوب» اولین فیلم بلند رضا گوران است که کارگردانی چندین نمایش و ساخت یک فیلم کوتاه را در کارنامه دارد. در واقع گوران هم به مجموعه کارگردان‌هایی پیوسته که در سال‌های اخیر از فضای تئاتر وارد فضای سینما شده‌اند.

اندی سرکیس بازیگر و کارگردان بریتانیایی با شرکت سونی به توافق رسیده تا وظیفه کارگردانی فیلم سینمایی ابرقهرمانی «ونوم ۲» (Venom 2) را برعهده بگیرد. ونوم ۲ دنباله‌ای بر فیلم ونوم که سال گذشته منتشر شد و در باکس‌آفیس درخشش قابل توجهی داشت.